3 extra tipp ablakvásárlás előtt

DÁTUM

Megéri időt és energiát fordítani a megfelelő minőségű nyílászáró kiválasztására, mert akár 50 évig is problémamentesen élvezhetjük a biztonságot adó otthonunk kényelmét és melegét. Az ablak és az ajtó árából legtöbbször következtetni tudunk a minőségre is, de sokszor olyan tulajdonságokért is fizethetünk, amelyek nem is az igényeinkre vannak szabva.

1. Nyílászáró vásárlásnál figyeljünk a megfelelő szellőzésre is

Főleg a műanyag ablakokról terjedt el, hogy nem biztosítják a megfelelő szellőzést, de minden otthonban szükséges figyelni a páralecsapódásra és a penészesedésre, ezt rendszeres szellőztetéssel már elkerülhetjük.

Az otthonunk körülményeitől függően szükség lehet beépített légbevezetőre is, amennyiben a lakás szellőzése más módon nem megoldható. A légzáró képességet az ablak tokjára és keretére vonatkoztatjuk, ilyenkor a megkívánt légáteresztést is figyelembe veszik. A 4-es besorolás számít a legjobbnak.

2. A vízáteresztésre is fordítsunk figyelmet

Az épület földrajzi helyzete és elhelyezkedése határozza meg, hogy milyen vízáteresztésű nyílászárót érdemes választani. A vízáteresztő képességet 9 osztályba sorolják be, 30 m beépítési magasságig elegendő a 4-6-os besorolás is.

3. Ablakvásárlásnál érdemes az üvegezést is megvizsgálni

Minimum 2 üvegrétegű nyílászárót válasszunk, de már kapható olyan ablak is, amelyen 3 üvegréteggel oldják meg a szigetelést. Fontos szempont, hogy az üvegtáblán van-e hővédő bevonat, mert ezzel az üveg hőáteresztő tulajdonsága javítható.

Ne fizessen extrán olyan ablakért, amely nem az otthona igényeit szolgálja ki, hiszen ablak és ablak között hatalmas különbségek lehetnek. Érdemes mindig szakemberrel konzultálnia az ablakvásárlás előtt.

Ez a cikk is érdekelheti! >>> Alumínium, fa- vagy műanyag ablak: melyiket válassza az otthonába?